19 Јужна Кина Int'l шиење машини и додатоци покаже на

ПО YUEMING LASER GROUP Хан

Пост на: 2019/05/14

VIEWS 1,632 Times

    Сподели на:

1522056631505756
Инфо Експо
Изложба време: Од 27. март - 30 Март, 2018 година
Бут бр .: CJ09
Изложба место: Гуангдонг Модерни Меѓународниот изложбен центар (Dongguan)
Контакти: 0769-89838888 / + 86 18826950666

Изложба модел
MC180-D-C Tri-axial Dynamic CO2 Laser Marker
1522056658688990

Примена: Погоден за гравирање слика и удирање на сите видови на текстилни влакна.

1522056991278242

CMA1605C-DF-FA Двојно глави Асинхрони Ласерски машина за сечење ткаенини

1522056755838829

Примена: ласерско сечење речиси сите крпа за шиење индустрија .На двојно глави може да се намали различни модели асинхроно и системот гнездење може да се вгнездува во висока стапка на искористеност во кратко време.

1522056797644537

CMA1610-ФВ-E

Голем формат Ласерски машина со камера

1522056828258109

Примена: Специјално дизајнирани за текстилната и конфекциската индустрија, куфер и чевларската индустрија, кои треба да го позиција камера сечење на голем формат материјал.

1522056844945671

CMA1610-FET     Auto Feed Double-head Fabric Laser Cutte

1522056865983624

Примена: сечење и ослабувањето на сите видови на текстилни ткаенини. меѓусебно подвижен двојно ласерски глава ќе обработка независно кој ќе ви заштеди време во голема мера.

1522056991278242