Целосна заштита на УВ ласер означување машина

 • Опремување со увезени УВ ласер генератор за да се гарантира висок квалитет на ласерски зрак, помали ласерски место, хиперфини означување, и со висока дефиниција;
  Опремување со увезени УВ ласер генератор за да се гарантира висок квалитет на ласерски зрак, помали ласерски место, хиперфини означување, и со висока дефиниција;
 • Многу мали топлина погодени зона, речиси и да нема термички ефект на материјалот, кој ги спречува материјали од деформација, оштетување или согорување;
  Многу мали топлина погодени зона, речиси и да нема термички ефект на материјалот, кој ги спречува материјали од деформација, оштетување или согорување;
 • Погоден за големи спектар на материјали од инфрацрвени ласерски;
  Погоден за големи спектар на материјали од инфрацрвени ласерски;
 • Увезените брз дигитално скенирање galvanometer ужива компактен волумен, со голема брзина и се чувствувате стабилност;
  Увезените брз дигитално скенирање galvanometer ужива компактен волумен, со голема брзина и се чувствувате стабилност;
 • Целата машина има стабилни перформанси и ниска потрошувачка на енергија;
  Целата машина има стабилни перформанси и ниска потрошувачка на енергија;
 • На целосно затворени заштита дизајн може ефективно да спречи ултравиолетово зрачење кое го загрозува здравјето на луѓето.
  На целосно затворени заштита дизајн може ефективно да спречи ултравиолетово зрачење кое го загрозува здравјето на луѓето.
 • На ротациона worktable може да биде 2 или 4 станици, погоден за различни производи, висока ефикасност за утовар и истовар и ласерски означување во исто време.
  На ротациона worktable може да биде 2 или 4 станици, погоден за различни производи, висока ефикасност за утовар и истовар и ласерски означување во исто време.
3%

  спецификација

   

  модел MuV-BA
  моќ 3W / 5W / 8W / 10W / 15W
  Обележување област (mm) 50 * 50/100 * 100/150 * 150/200 * 2000
  Минимална ширина на линија ≤0.02mm
  Минимална карактер 0.1mm
  максимална брзина 0 ~ 7000mm / s
  Напон AC220V ± 10%
  фреквенција 50Hz / 60Hz
  Машинско димензија ( mm ) 750 * 1200 * 1950
  тежина на машината 300 килограми
  Работна околина чиста, помалку dust15-30 ℃, влажност: 5 ~ 85%,
  Вкупна моќност 1.5Kw

  апликација

  Погоден за фино одбележувањето на ПВЦ, пластика, кожа, метал, стакло, LCD екран, тенки керамика, monocrystalline силикон нафора, IC жито, сафир,
  итн Тоа е многу популарна за прецизно обележување на електроника индустрија.

  Видео

  контрола на квалитет

  • квалитет на храна инспекција (IQC)

   Изведување на строга контрола и инспекција на сите производи и суровински материјали обезбедени од страна на снабдувачите
  • Инспекција Постапка (IPQC / PQC)

   Строга контрола на квалитетот од почетокот на производството на готовиот процесот на производство
  • Влезна надзор (FQC)

   Пред готовиот производ се става во складирање, во согласност со стандардот на инспекцискиот надзор, "производство цел" спроведува сеопфатна контрола на квалитетот и контрола.

  Контактирајте не

  Опрема за котација, индустријата сопствени модели, ласерски процес решенија, слободна бесплатен
 1. captcha

 2. Leave Your Message: