• центар за производ
  центар за производ
 • Профил на компанијата
  Профил на компанијата
 • компанијата турнеја
  компанијата турнеја
 • видео центар
  видео центар
 • Пример Show
  Пример Show
 • центар за вести
  центар за вести
 • CO2 Ласерски машина за сечење

  CO2 Ласерски машина за сечење

  Главно се користи за дрво, хартија, кожа, акрилни, пластика, гума, бамбус и други не-метални материјали.
 • Со висока моќ ласерски машина за сечење

  Со висока моќ ласерски машина за сечење

  Висока прецизност, брз одговор, стабилна работа, структурата е безбеден и сигурен, со неколку неуспеси и висока ефикасност.
 • Средна моќност ласерски машина за сечење

  Средна моќност ласерски машина за сечење

  Метални материјали scuh што се од нерѓосувачки челик, јаглероден челик, од легура на алуминиум, легура на титаниум, месинг, бакар и др црвено
 • Ласерски машина Markinging

  Ласерски машина Markinging

  Стабилна ласерски моќ, висока означување брзина, добар повод одбележувањето резултат на тоа, efficieny, погоден за масовно производство.
 • Ласерско гравирање машина

  Ласерско гравирање машина

  Главно погодни за индивидуализирана парична казна за обработка, како што се бизнис картички, подароци, честитки, итн
 • Ласерско заварување машина

  Ласерско заварување машина

  Се применува на материјали: нерѓосувачки челик, јаглероден челик, поцинковани лист, месинг, легура на алуминиум плоча и други метали

Што правиме

GD Хан YUEMING LASER GROUP CO., LTD,

подружница на ласерска технологија копродукции Шенжен Хан, Ltd

(Акции кодот од сликата: 002008), е hi-tech компанија која произведува ласерски машини и се фокусира на истражување и развој плус продажба на индустриски ласерски производи. Се наоѓа во Songshan Езеро Hi-Tech-индустриската развојна зона, опкружен со hi-tech претпријатија од Топ 500, Yueming Ласерски Хан има развиено стабилно и бенефиции од страна на ИТ и hi-tech човечките ресурси во Гуангжу, Шенжен, Хонг Конг, што се различни како и Dongguan напредок во производството,

индустрија апликација

 • Пакување и печатење

  Пакување и печатење

 • Рекламирање и подароци

  Рекламирање и подароци

 • осветлување

  осветлување

 • Чевли и торба

  Чевли и торба

 • Метал и пластика

  Метал и пластика

 • Текстил и облека

  Текстил и облека

 • опрема за автоматика

  опрема за автоматика

 • Електронски и Applicance

  Електронски и Applicance

Вести

Најчесто поставувани прашања

 • за Користење

  Дали ние обезбеди на клиентите со тестирање на материјали за слободен?

  Ние може да обезбеди на клиентите со бесплатно тестирање на нивната материјална или производ. Нашите инженер ќе ги тестираат најдобар резултат на сечење, гравирање или ознака. Параметрите за тестирање, детални слики, извештај тестирање и видео може да бидат испратени за повикување на купувачи.
 • изложба на информации

  123. кантонот саем фаза | Гуангжу 2018

  бизнис лидери Daliang Shunde дојде во посета, истрага и размена со нас во нашето седиште Dongguan. Заменик генерален директор на Yueming Ласерски група Zhuofei Хан топло примена на гостите и имаше во-длабочината на разговор.
 • технологија на информации

  LED знак ласерски машина за сечење --- Тајната на познатиот магазин

  бизнис лидери Daliang Shunde дојде во посета, истрага и размена со нас во нашето седиште Dongguan. Заменик генерален директор на Yueming Ласерски група Zhuofei Хан топло примена на гостите и имаше во-длабочината на разговор.

Зошто Изберете Yueming Ласерски група Хан

 • Силна R & D сила

  156 патенти од 80 големи кластери производ Синхронизирање на меѓународните напредна технологија
 • Строги квалитет систем за управување со

  контрола на квалитетот во производството на Научниот менаџмент детали целосна обработка на целата
 • прилагодена

  Увезените опрема за обработка на производство прецизност Прилагодена најпрактичниот индустриски ласерски опрема
 • брз сервис

  200 сервис на услуги на клиентите во целиот свет 100 возила 24-часовна служба за грижа